چهار‌شنبه 24 جولاي 2024 - 03 مرداد 1403
صفحه اصلی اخبار مقالات آلبوم تصاویر درباره ما تماس با ما فرم مشاوره
Bookmark and Share
NEWSLETTER
Email :LINKS
   به سایت مرکز مشاوره جهت ادامه تحصیل در دانشگاه ها و کالج های انگلستان خوش آمدید   در صورتی که متقاضی تحصیل در  دوره های کارشناسی , کارشناسی ارشد , دکترا , پزشکی , دندانپزشکی ,Foundation (پیش دانشگاهی) و یا A LEVEL در انگلستان برای سال 2014  هستید میتوانید از هم اکنون با ما تماس بگیرید     UCAS Timetable for 2014 applications   دانشگاهها و کالج های انگلستان     ویزای تحصیلی انگلستان       جدول ارزشیابی , مقایسه و تبدیل آیلتس و تافل    UK STUDY TODAY   موفق ترین مشاور و راهنمای اخذ پذیرش تحصیلی در  مقاطع مختلف تحصیلی در انگلستان     دوره های زبان انگلیسی در انگلستان     دوره های کارشناسی در انگلستان    دوره های کارشناسی ارشد      دوره های دکترا در انگلستان      تحصیل در رشته پزشکی     تحصیل در رشته دندانپزشکی   پیش دانشگاهی در انگلستان      مدارس شبانه روزی در انگلستان      دوره های آیلتس      دوره های تافل      بورسیه های تحصیلی در انگلستان     رزومه و روش تهیه آن    دانشگاهها و کالج های انگلستان     MBA در انگلستان     هزینه های زندگی در انگلستان     هزینه های تحصیلی در انگلستان     مسکن دانشجویی در انگلستان    کار در زمان تحصیل در انگلستان    رنکینگ دانشگاه های انگلستان    ویزای تحصیلی انگلستان     فرم مشاوره تحصیلی در انگلستان     خدمات مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان      خدمات مشاوره اخذ ویزای تحصیلی انگلستان     خدمات مسکن دانشجوئی در انگلستان    خدمات فرودگاهی (ایاب و ذهاب ) در انگلستان     خدمات آشنا کردن دانشجو با محیط پیرامون تحصیل     افتتاح حساب بانکی در انگلستان     گواهینامه رانندگی در انگلستان    راهنمائی جهت استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی در انگلستان    مشاوره در انتخاب مدرسه و ثبت نام فرزندان دانشجویان در مدارس انگلستان    مشاوره حقوقی   تمدید ویزای دانشجوئی   تلفن تهران متصل به دفتر لندن  4858 55 66  021   تلفن مسقیم دفتر لندن 8286 2784 20 0044    UK STUDY TODAY Ltd - 72 Hammersmith Road -London - W14 8TH - United Kingdom   
معافيت تحصيلي

معافيت تحصيلي

الف) معافيت تحصيلي در داخل كشور

1) دانش آموزان:

 • دانش آموزان دانشسراها و دانش آموزان جهارساله آخر دوره متوسطه و هنر آموزان هنرستان ها و آموزشگاه هاي فني و حرفه اي كه ارزش تحصيلي ديپلم آن ها از طرف مراجع صلاحيت دار معادل متوسطه كامل شناخته شده تحصيل نمايند و دانشجويان و هنرجويان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي اگر در حين تحصيل به سن مشموليت برسند تا زماني كه به تحصيلات خود ادامه مي دهند از اعزام به خدمت دوره ضرورت معاف خواهند بود.
 • داشن آموزاني كه به سن مشموليت (ورود به 19 سالگي) رسيده و به تحصيل اشتغال داشته باشند مي توانند تا پايان دوره تحصيلي كه حداكثر تا سن 24 سالگي تمام خواهد بود از معافيت تحصيلي استفاده نمايند.
 • محصليني كه ضمن تحصيل در دوره راهنمايي به سن مشموليت برسند حق استفاده از معافيت تحصيلي را ندارند (به استثناي دانش آموزان نيمه دوم سال آخر راهنمايي).
 • عدم حضور غير موجه دانش آموزان بيش از 3 ماه متوالي در مؤسسه آموزشي يا اخراج از آن از نظر مشموليت ترك تحصيلي تلقي خواهد شد.

2) دانشجويان:

 • دانشجو به كسي اطلاق مي گردد كه طبق برنامه و مقررات وزارت علوم تحقيقات و فن آوري در يكي از دانشگاه ها يا مؤسسات آموزش عالي داخل يا خارج كشور كه مورد تاييد وزارتخانه ذي ربط و شرط ورود به آنها داشتن حداقل ديپلم كامل متوسطه يا معادل آن باشد به تحصيل اشتغال ورزد.
 • فارغ التحصيلان ديپلمه مشمول هر سال مي توانند در همان سال در ورودي دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي داخل شركت نمايند و مشمولان غايب حق شركت در ورودي دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي يا مؤسسات آموزشي وابسته به وزارت آموزش و پرورش را ندارند.
 • مشمولاني كه در مسابقات ورودي دانشگاه ها شركت و در موعد مقرر به خدمت دوره ضرورت اعزام گرديده اند در صورت اعلام قبولي در هر مرحله اي از خدمت ترخيص خواهند شد.
 • معافيت تحصيلي صادره براي هر مقطع يك بار صادر و حداكثر تا اخذ مدرك تحصيلي دكتري به طور پيوسته ادامه تحصيل داده و از معافيت تحصيلي بهره مند شوند.
 • كليه فارغ التحصيلان فوق ديپلم و بالاتر كه قصد ادامه تحصيل در مقطع بالاتر دارند بايستي در همان فرجه 6 ماهه در آزمون شركت و در صورت پذيرفته شدن ادامه تحصيل دهند.
 • دانشجويان پس از فراغت از تحصيل، 6 ماه و پس از ترك تحصيل، 4 ماه فرصت دارند تا خود را به وظيفه عمومي معرفي نمايند.
 • دانشجوياني كه دانشگاه ها و يا مؤسسات آموزشي محل تحصيل آنان منحل و يا رشته تحصيلي آنان حذف شود به شرطي كه مشمول غايب شناخته نشوند حق شركت در مسابقات ورودي ساير دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي را خواهند داشت.

ب) معافيت تحصيلي خارج از كشور

 • دانش آموزاني كه قبل از رسيدن به سن مشموليت از كشور خارج شده باشند در صورتي كه تحصيل آنان واجد شرايط مشمولان مشابه داخل كشور بوده و مورد تاييد آموزش و پرورش قرار گيرد مي توانند از معافيت تحصيلي استفاده نمايند.
 • مشولاني كه در خارج از كشور موفق به اخذ ديپلم و سپس وارد دانشگاه شده اند چنانچه در رشته هاي مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فن آوري مشغول تحصيل شوند تا رسيدن به درجه دكتري مي توانند از معافيت تحصيلي بهره مند شوند.
 • براي صدور معافيت تحصيلي دانش آموزان مي بايست به كنسولگري هاي جمهوري اسلامي ايران مراجعه تا پس از تاييد مدرك، مراتب به اداره كل آموزش و پرورش مدارس خارج از كشور واقع در تهران ارسال و از آن طريق به منظور صدور معافيت تحصيلي به اداره كل مشمولان و امور معافيت هاي معاونت وظيفه عمومي ناجا خواهد شد.
 • براي صدور معافيت تحصيلي دانشجويان كليه اقدامات همانند مراحل فوق انجام مي گيرد.

  صرفاً بجاي مكاتبه با اداره كل آموزش و پرورش مدارس خارج از كشور با اداره كل دانشجويان خارج از كشور واقع در تهران مكاتبه خواهد شد.

 • دانش آموزان و هنرجويان و دانشجويان و طلاب علوم ديني مشمول، به محض ترك تحصيل يا اخراج و يا فراغت از تحصيل بايد براي انجام خدمت دوره ضرورت خود را معرفي كنند مقامات مسئول مكلفند صورت اسامي اين قبيل مشمولان را با ذكر مشخصات كامل و نشاني و رشته تحصيلي به طور انفرادي و بدون تاخير به سازمان وظيفه عمومي محل ارسال دارند.

  تبصره: مشمولاني كه با داشتن معافيت تحصيلي در خارج از كشور تحصيل مي كنند پس از ترك تحصيل يا فراغت از تحصيل موظفند حداكثر ظرف يك سال خود را به مركز وظيفه عمومي در داخل كشور معرفي كنند.
 • دانش آموزاني كه قبل از سن مشموليت بخواهند در خارج از كشور ادامه تحصيل دهند در صورتي كه مورد تاييد وزارت آموزش و پرورش باشد مي توانند از معافيت تحصيلي براي ادامه تحصيل در خارج از كشور استفاده نمايند.

  تبصره: فرزندان ايرانيان مقيم خارج از كشور و فرزندان مامورين ثابت دولت جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور همچنين كساني كه قانوناً تحت كفالت يا ولايت قانوني آن ها هستند تا اخذ ديپلم از مقررات اين قانون مستثني بوده و ادامه تحصيل آن ها در رشته هاي عالي و دانشگاهي با تاييد وزارت فرهنگ و آموزش عالي بلامانع خواهد بود.

 • دانشجوياني كه خارج از كشور با استفاده از معافيت تحصيلي اشتغال دارند چنانچه در حين تحصيل به كشور مراجعت نمايند موظفند حداكثر ظرف 6 ماه از كشور خارج شوند در غير اين صورت حق خروج از كشور را نخواهند داشت.

  تبصره: چنانچه مشمولي به منظور خارج از كشور به مدت بيش تري نياز داشته باشد مدت هاي مندرج در 2 ماده فوق بر حسب پيشنهاد وزارت فرهنگ آموزش و عالي و موافقت معاونت وظيفه عمومي ناجا تا يك سال ديگر تمديد خواهد شد.
 • به مشمولاني كه بطور غيرمجاز از كشور خارج شده باشند معافيت تحصيلي داده نخواهد شد.

ج) معافيت تحصيلي طلاب علوم ديني

 • مشمولان غير ديپلمه كه قبل از رسيدن به سن مشموليت در حوزه هاي علميه به تحصيل اشتغال داشته اند مي توانند حداكثر تا سن 24 سالگي تمام دوره مقدمات را طي نموده و از معافيت تحصيلي استفاده نمايند.
 • مشمولاني كه داراي ديپلم متوسطه و فاقد غيبت باشند در صورتي كه در يكي از حوزه هاي علميه پذيرفته شوند از معافيت تحصيلي استفاده خواهند نمود. به شرطي كه تا سن 24 سالگي دوره مقدمات را طي نمايند.
 • طلاب ديپلمه و طلابي كه بدون داشتن ديپلم دوره مقدمات را گذرانيده اند حداكثر بايد ظرف مدت 9 سال دوره سطح را طي نمايند.
 • طلابي كه پس از طي دوره سطح 6 سال تمام دوره خارج را گذرانيده باشند در صورتي كه داراي ديپلم متوسطه باشند هم تراز دانشجويان فارغ التحصيل دوره دكتري در غير اين صورت مانند مشمولان فوق ليسانس با آن ها رفتار خواهد شد.
 • به طلاب علوم ديني مانند دانش آموزان 4 ساله آخر دبيرستان ها و دانشجويان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي براي هر مقطع تحصيلي يك بار معافيت تحصيلي داده خواهد شد.
 • حوزه علميه و مدارس علوم ديني پس از درخواست صدور كارت معافيت تحصيلي و وصول آن از مراكز وظيفه عمومي براي طلاب جمعي كارت تحصيلي صادر خواهد نمود.
 • تقاضاي معافيت تحصيلي جهت طلاب علوم ديني از طريق شوراي مديريت حوزه علميه قم و يا نمايندگان آن شورا در هر شهرستان به طور انفرادي از مركز وظيفه عمومي محل تحصيل به عمل خواهد آمد.
 • در صورتي كه طلاب بيش از 6 ماه متوالي در يك سال تحصيلي به طور غير موجه به تشخيص حوزه علميه مربوطه در محل تحصيل خود حاضر نشوند و يا ترك تحصيلي نمايند و يا اخراج شوند معافيت تحصيلي آنان بايستي جهت ابطال به مراكز وظيفه عمومي صادر كننده اعاده و مشمول نيز قبل از روشن نمودن وضعيت مشموليت خود حق ادامه تحصيل را نخواهند داشت.
 • شوراي مديريت حوزه علميه قم بايد مشخصات كامل نماينده خود و حوزه ماموريت وي را در شهرستان ها تعيين و به اطلاع معاونت وظيفه عمومي برساند. تا مراكز وظيفه محل امور مربوطه را با هماهنگي وي انجام دهند

 
تحصیل در انگلستان
دوره های زبان انگلیسی
دوره های کارشناسی در انگلستان
دوره های کارشناسی ارشد
دوره های دکترا در انگلستان
تحصیل در رشته پزشکی
تحصیل در رشته دندانپزشکی
پیش دانشگاهی در انگلستان
مدارس شبانه روزی در انگلستان
رشته های دانشگاهی آنلاین
آزمون و دوره های آیلتس
آزمون و دوره های تافل
بورسیه های تحصیلی در انگلستان
خرید کتاب و مقالات علمی
رزومه و روش تهیه آن
دانشگاهها و کالج های انگلستان
مطالب جدید تحصیل در انگلستان
MBA در انگلستان
تست
 
 
زندگی در انگلستان
هزینه های زندگی در انگلستان
هزینه های تحصیلی در انگلستان
مسکن دانشجویی در انگلستان
کار در زمان تحصیل در انگلستان
رنکینگ دانشگاه های انگلستان
ویزای تحصیلی انگلستان
 
 
درباره انگلستان
درباره انگلستان
سیستم آموزشی در انگلستان
ارزشیابی‌ مدارك‌ تحصیلی‌ در انگلستان
آموزش شهروندی انگلستان
مشاوره تحصيلي در انگلستان
آموزش فني و حرفه اي در انگلستان
آموزش بزرگسالان در انگلستان
جاذبه های توریستی انگلستان
فرم مشاوره تحصیلی در انگلستان
اعطاي نمايندگي
بنرها و لوگوی سایت
UK Study Today در فیس بوک
 
 


V 3.0
صفحه اصلی اخبار مقالات آلبوم تصاویر درباره ما تماس با ما فرم مشاوره
UK STUDY TODAY Ltd is a registered company in England and Wales with Registration number : 07192908

Copyright © 2005 - 2022 , UK Study Today.com هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد