چهار‌شنبه 24 جولاي 2024 - 03 مرداد 1403
صفحه اصلی اخبار مقالات آلبوم تصاویر درباره ما تماس با ما فرم مشاوره
Bookmark and Share
NEWSLETTER
Email :LINKS
   به سایت مرکز مشاوره جهت ادامه تحصیل در دانشگاه ها و کالج های انگلستان خوش آمدید   در صورتی که متقاضی تحصیل در  دوره های کارشناسی , کارشناسی ارشد , دکترا , پزشکی , دندانپزشکی ,Foundation (پیش دانشگاهی) و یا A LEVEL در انگلستان برای سال 2014  هستید میتوانید از هم اکنون با ما تماس بگیرید     UCAS Timetable for 2014 applications   دانشگاهها و کالج های انگلستان     ویزای تحصیلی انگلستان       جدول ارزشیابی , مقایسه و تبدیل آیلتس و تافل    UK STUDY TODAY   موفق ترین مشاور و راهنمای اخذ پذیرش تحصیلی در  مقاطع مختلف تحصیلی در انگلستان     دوره های زبان انگلیسی در انگلستان     دوره های کارشناسی در انگلستان    دوره های کارشناسی ارشد      دوره های دکترا در انگلستان      تحصیل در رشته پزشکی     تحصیل در رشته دندانپزشکی   پیش دانشگاهی در انگلستان      مدارس شبانه روزی در انگلستان      دوره های آیلتس      دوره های تافل      بورسیه های تحصیلی در انگلستان     رزومه و روش تهیه آن    دانشگاهها و کالج های انگلستان     MBA در انگلستان     هزینه های زندگی در انگلستان     هزینه های تحصیلی در انگلستان     مسکن دانشجویی در انگلستان    کار در زمان تحصیل در انگلستان    رنکینگ دانشگاه های انگلستان    ویزای تحصیلی انگلستان     فرم مشاوره تحصیلی در انگلستان     خدمات مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان      خدمات مشاوره اخذ ویزای تحصیلی انگلستان     خدمات مسکن دانشجوئی در انگلستان    خدمات فرودگاهی (ایاب و ذهاب ) در انگلستان     خدمات آشنا کردن دانشجو با محیط پیرامون تحصیل     افتتاح حساب بانکی در انگلستان     گواهینامه رانندگی در انگلستان    راهنمائی جهت استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی در انگلستان    مشاوره در انتخاب مدرسه و ثبت نام فرزندان دانشجویان در مدارس انگلستان    مشاوره حقوقی   تمدید ویزای دانشجوئی   تلفن تهران متصل به دفتر لندن  4858 55 66  021   تلفن مسقیم دفتر لندن 8286 2784 20 0044    UK STUDY TODAY Ltd - 72 Hammersmith Road -London - W14 8TH - United Kingdom   
مدارس شبانه روزی در انگلستان

مدارس شبانه روزی در انگلستان - خصوصی یا Boarding Schools

تحصیل در انگلستان در سنین 5 تا 16 سالگی برای دانش آموزان اجباری است. سال تحصیلی در انگلستان هر ساله از سپتامبر شروع شده و تا جولای ادامه دارد و هر سال تحصیلی به سه ترم تقسیم میشود.

ترم پائیزه:

که از اوائل سپتامبر شروع میشود و تا اواسط دسامبر ادامه دارد. در بخش خصوصی به این ترم Michaelmas Term اطلاق میشود.

ترم بهاره:

که از ابتدای ژانویه شروع شده و تا اواسط یا اواخر ماه مارچ (بسته به تاریخ عید پاک مسیحیان ) ادامه دارد. در بخش خصوصی به این ترم Lent Term گفته میشود.

ترم تابستانی:

از اوائل یا اواسط ماه آوریل شروع میشود و تا اواسط ماه جولای ادامه دارد.

در فاصله هر ترم یک هفته تعطیلات است که به آن نیم ترم یا half term گفته میشود. که معمولا در انتهای ماه اکتبر - اواسط فوریه و آخر ماه می است.


مدارس دولتی:

هزینه های مدارس دولتی در انگلستان توسط دولت پرداخت میشود و توسط مسئولین دولتی محلی اداره میشوند. امروزه هزینه های تعداد زیادی از مدارس توسط خود مدارس پرداخت که به این مدارس Grant Maintained Schools گفته میشود.

به هر صورت در مدارس دولتی تحصیل برای دانش آموزان  رایگان است.

مدارس شبانه روزی در انگلستان - خصوصی یا Boarding Schools :

هزینه های
مدارس خصوصی  که به نامهای دیگر independent or public schools نیز نامیده میشوند توسط والدین دانش آموزان پرداخت میشود.

در بیشتر
مدارس خصوصی دانش آموزان در مدارس زندگی میکنند. که برای تعصیلات بین ترم یا ( کریسمس - عید پاک ) به خانه برمیگردند اگر چه ممکن است علاوه بر تعطیلات مذکور یکی دو تعطیلات آخر هفته نیز در خانه خود سپری کنند که بیشتر در مورد دانش آموزان خارجی که در مدارس شبانه روزی خصوصی درس میخوانند صادق است که نام اینگونه تعطیلات آخر هفته exeats است که تاریخهای مشخص و از پیش تعیین شده دارند. گاها به والدین و دانش آموزان اجازه داده میشود تا این تاریخهای تعطیلات آخر هفته را انتخاب کنند.

چون دانش آموزان در مدرسه زندگی میکنند و به صورت شبانه روزی آنجا هستند امکانات فوق برنامه از جمله باشگاه های مختلف مثل ستاره شناسی - کامپیوتر - بحث و گفتگو - شطرنج - عکاسی - موسیقی و دراما دارند. موسیقی و دراما نقش بسیار مهمی را در خارج از کلاس درس در مدارس شبانه روزی ایفا میکند که به دانش آموزان آموزش نواختن ادوات موسیقی نیز آموزش داده میشود. ورزش از جمله فوتبال - راگبی - کریکت - تنیس - نتبال و هاکی و در بعضی مدارس حتی اسب سواری و صخره نوردی و شنا و اسکواش نیز جز این فعالیتهای فوق برنامه هستند.

تمامی مدارس خصوصی دارای بخش ویژه زبان انگلیسی به نام Intense Educational have strong EFL (English as a Foreign Language) هستند که اختصاصا به دانش آموزان خارجی در ترم اول با توجه به نیازهای آنها در زمینه آموزش زبان انگلیسی مساعدتهای لازم را دارند.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل فرزندانتان در مدارس مدارس خصوصی در انگلستان فرم مشاوره تحصیلی را تکمیل نمائید.

سرویسهای بهداشتی شامل حمام و وان و توالت است که ممکن است به صورت مشترک باشد ولی در بین هر دوش حائلی وجود دارد.

غذا در مدارس خصوصی  شبانه روزی  :

هر روز سه وعده غذا توسط مدرسه فراهم میشود که شامل صبحانه - ناهار و شام است که در یک اطاق بزرگ سرو میشوند که کارمندان و دانش آموزان در آن محل غذای خود را صرف مینمایند و یا اینکه در بعضی مدارس به صورت سلف سرویس است به جز افراد با سنین پائینتر که توسط کارمندان مدرسه غذای آنها سرو میشود.

در سیستم سلف سرویس دانش آموز میتواند یکی از غذاهای موجود را انتخاب کند.

هزینه های تحصیل در مدارس شبانه روزی یا Boarding School

منظور از هزینه تحصیلی مدارس خصوصی شبانه روزی شامل هزینه تحصیلی (بر اساس چارچوب آموزشی ) به علاوه هزینه های زندگی در خوابگاه های مدارس است که بایستی به صورت کامل قبل از شروع هر ترم پرداخته شود. این مبلغ شامل خوابگاه - سه وعده غذای روزانه و هزینه تحصیل است که میتواند از 22000 پوند تا 30000 پوند در سال و یا حتی بیشتر بسته به مدرسه باشد.

البسه های دانش آموز به صورت مرتب توسط مدرسه شستشو شده و معمولا هر مدرسه یک پرستار دارد که خدمات بهداشتی اولیه را ارائه میدهد و در صورت نیاز به مراقبتهای بیشتر بهداشتی و درمانی از پزشک مسئول کمک گرفته میشود.

هزینه تحصیلی هر مدرسه از مدرسه دیگر متفاوت است و هر ساله این هزینه ها ارزیابی مجدد میشوند و هر گونه افزایش در هزینه مدارس شبانه روزی در اول سپتامبر اجرا میشود. اگر چه در بعضی مدارس اجرای آن در ماه ژانویه انجام میشود. همانطور که قبلا گفته شده هزینه تحصیلی در مدارس مختلف متفاوت است و سازمانی که کنترل هزینه ها را به عهده داشته باشد وجود ندارد. معمولا مدارسی که گرانتر هستند , خدمات بهتری ارائه داده یا مشهورترند.

ممکن است بعضی مدارس هزینه کمتری دریافت کنند البته اگر از طرف بعضی والدین مشارکت مالی بیشتری دریافت کرده باشند. بعضی مدارس هر دانش آموز را به صورت مجزا چارج میکنند در حالی که در بعضی از آنها , هزینه برای همه دانش آموزان یکسان است.
هزینه تحصیلی در مدارس خصوصی شبانه روزی بستگی به سن دانش آموز نیز دارد که برای دانش آموزان بزرگتر گرانتر خواهد بود.

اگر چه بعضی هزینه های دیگر نیز وجود دارد که گاها انتخابی هستند و در این حالت ریز هزینه در پرونده دانش آموز درج و در آخر ترم از والدین او دریافت میشود.

خوابگاه و محل اقامت دانش آموزان مدارس خصوصی شبانه روزی:

شرایط خوابگاهی مدارس خصوصی  از یک مدرسه به مدرسه دیگر متفاوت است ولی به طور کلی دانش آموزان در سالهای پایینتر از امکانان خوابگاهی مشترک استفاده میکنند در حالی که بزرگترها در اطاقهای تکی یا دو نفره زندگی میکنند.به عبارتی زمانی که بیشتر از 8 یا 10 دانش آموز در یک محل اسکان داده شوند اطراف تخت و کمدهای هر دانش آموز با پرده و یا دیوارهای پیش ساخته از دانش آموزان دیگر جدا میشوند.

گاهی 8 تا 10 دانش آموز را ممکن است در یک اطاق بزرگ اسکان دهند بدون اینکه بین آنها دیواری باشد.در بعضی موارد از تختهای دو طبقه نیز استفاده میشود که ممکن است هر تخت میز مطالعه هم داشته باشد. دانش آموزان معمولا تشویق میشود تا اطاقها را به سلیقه خود تغییر دهند. چمدان و اسباب اثاثیه ها در اطاق خواب در زمان ترم تحصیلی نگهداری نمیشوند ودر محلی مناسب جا داده میشوند. از آنجا که درب اطاق خواب قفل نمیشوند به دانش آموزان توصیه میشود تا پول یا اشیا قیمتی در اطاق خود نگه داری نکنند.

خوابگاهای مدارس خصوصی شبانه روزی دارای آشپزخانه کوچکی هستند که دانش آموزان میتوانند در آنجا نوشیدنی خود را از جمله چای یا قهوه و یا عصرانه مختصری تهیه کنند به علاوه اطاق نشیمن عمومی برای تماشای تلوزیون در چنین خوابگاه هایی موجود است.

____________________________________________________________________________

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در مدارس خصوصی شبانه روزی در انگلستان فرم مشاوره تحصیلی را تکمیل نمائید.  

 
تحصیل در انگلستان
دوره های زبان انگلیسی
دوره های کارشناسی در انگلستان
دوره های کارشناسی ارشد
دوره های دکترا در انگلستان
تحصیل در رشته پزشکی
تحصیل در رشته دندانپزشکی
پیش دانشگاهی در انگلستان
مدارس شبانه روزی در انگلستان
رشته های دانشگاهی آنلاین
آزمون و دوره های آیلتس
آزمون و دوره های تافل
بورسیه های تحصیلی در انگلستان
خرید کتاب و مقالات علمی
رزومه و روش تهیه آن
دانشگاهها و کالج های انگلستان
مطالب جدید تحصیل در انگلستان
MBA در انگلستان
تست
 
 
زندگی در انگلستان
هزینه های زندگی در انگلستان
هزینه های تحصیلی در انگلستان
مسکن دانشجویی در انگلستان
کار در زمان تحصیل در انگلستان
رنکینگ دانشگاه های انگلستان
ویزای تحصیلی انگلستان
 
 
درباره انگلستان
درباره انگلستان
سیستم آموزشی در انگلستان
ارزشیابی‌ مدارك‌ تحصیلی‌ در انگلستان
آموزش شهروندی انگلستان
مشاوره تحصيلي در انگلستان
آموزش فني و حرفه اي در انگلستان
آموزش بزرگسالان در انگلستان
جاذبه های توریستی انگلستان
فرم مشاوره تحصیلی در انگلستان
اعطاي نمايندگي
بنرها و لوگوی سایت
UK Study Today در فیس بوک
 
 


V 3.0
صفحه اصلی اخبار مقالات آلبوم تصاویر درباره ما تماس با ما فرم مشاوره
UK STUDY TODAY Ltd is a registered company in England and Wales with Registration number : 07192908

Copyright © 2005 - 2022 , UK Study Today.com هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد
دوره های زبان انگلیسی  | دوره های کارشناسی در انگلستان | دوره های کارشناسی ارشد در انگلستان | دوره های دکتری در انگلستان  | رشته پزشکی در انگلستان | دوره های پیش دانشگاهی  در انگلستان |مدارس شبانه روزی در انگلستان | رشته های دانشگاهی آنلاین | دانشگاههای مکاتبه ای | دوره های آیلتس  | آزمون  آیلتس | آزمون  تافل | دوره های تافل | بورسیه های تحصیلی در انگلستان  | هزینه های زندگی در انگلستان |  هزینه های تحصیلی در انگلستان  | مسکن دانشجویی در انگلستان  | کار در زمان تحصیل در انگلستان  | رنکینگ دانشگاه های انگلستان | ویزای تحصیلی انگلستان  | رزومه |  روش تهیه رزومه  | درباره انگلستان | سیستم آموزشی  انگلستان | دانشگاه های انگلیسی مورد تایید وزارت علوم ایران |  آموزش شهروندی انگلستان | مشاوره تحصيلي در انگلستان  | جاذبه های توریستی انگلستان | فرم مشاوره تحصیلی در انگلستان | تحصیل در انگلستان  | تحصیل در لندن | رشته دندانپزشکی در انگلستان | تحصيل در فرانسه | مهاجرت به سوئد | مهاجرت به نیوزلند | تحصیل در اتریش | مهاجرت به استرالیا | تحصيل دراستراليا | مهاجرت به کانادا | تحصیل در آلمان تاریخچه زبان انگلیسی | مهاجرت به انگلستان | تستهای پیش نیاز  دانشگاههای انگلستان | رتبه کالج ها | دیکشنری  آنلاین | ويزاي شنگن | بنرها و لوگوی سایت | یو کی استادی تودی در فیس بوک |  اعطاي نمايندگي | ادامه تحصیل در انگلستان   

Tier 1 Visas | Tier 2 Visas | Tier 3 Visas | Tier 4 Visas | Tier 5 Visas | PLAB  |   USMLE | GMAT  | TESOL |  Personal Statement | BMAT | ELAT  |  GAMSAT | HAT |  HPAT | LNAT | MML |  STEP | TSA - Cambridge |TSA - Oxford | TSA- UCL | UKCAT | NARIC | NMC | NCLEX-RN | Link Exchange | Stamford Test | UCAS Deadlines | UCAS | MBA | NARIC
 
Tel London: +44 20 8286 2784 - Mobile: +44 7526 177 513  

UK STUDY TODAY Ltd - 124 City Road, London, EC1V 2NX - United Kingdom  
تحصیل در انگلستان